refinaryrig
افراد میهمان مجاز به دانلود فایل نمی باشند. اگر حساب کاربری دارید وارد شوید و مجدد تلاش کنید. در غیر این صورت ثبت نام کنید.
انصراف

روش حفاری چاههای نفت


۰ ۶۵۲ ۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲ ۰۷:۵۷
مسیر چاه به جایگاه چاه در یک فضای سه بعدی گویند که شامل سه پارامتر طول (X)، عرض (Y) و عمق (Z) برای هر نقطه از چاه می‌باشد. محاسبه مسیر چاه از روی داده‌های خام انحراف چاه از اهمیت زیادی برخوردار است. برای مثال چاههایی که دچار آتش‌سوزی شده‌اند و از سطح زمین قابل خاموش شدن نیستند، باید بوسیله چاه یا  چاه های آتش‌ نشان (Relief wells) خاموش شوند بدینصورت که با داشتن مسیر چاهی که دچار حریق شده است، چاههای آتش‌نشان را بصورتی برنامه‌ریزی می‌شوند که بصورت انحرافی به بخشی از چاه که فاقد لوله جداری است نزدیک شوند و پس از نزدیک شدن با تزریق آب و سپس در صورت لزوم سیمان جلوی ورود گاز یا نفت را به چاه بگیرند. از سویی دیگر مسیر چاه و مقادیر ا نحراف، برای تکمیل داده‌های چاه لازم می‌باشد. داده‌های چاه به جهت محاسبه فاکتورهای هندسی و ضخامتهای واقعی چینه‌ای (TST) سازندها که در ساختن یک مدل سه بعدی برای میدان بکار می‌آیند استفاده می‌شوند. برای تکمیل یک مدل زمین‌شناسی، بوسیله داده‌های انحراف، مقادیر واقعی ضخامت از ضخامت حفاری شده را می‌توان محاسبه کرد و همچنین بوسیله محل ورود چاه به سازندها، افقهای سازندی را تصحیح نمود.
فایل پیوست ۱
نام فایل: presentation of well trajectory calculation.rar
حجم: 18,15 مگابایت
قیمت: رایگان، تعداد دانلود: ۷۱
رمز: iran-spe.com
طول، عرض و عمق هر نقطه از چاه، بوسیله روابط مثلثاتی ویژه‌ای از داده‌های خام انحراف چاه یعنی آزیموت و Deviation در آن نقطه محاسبه می‌شوند. 
 
راهنمای دانلود
کلیه فایل ها با فرمت rar فشرده شده اند. برای باز کردن این فایل ها در ویندوز به win rar و در اندروید به Easy unrar نیاز دارید. هر چند ممکن است سایر فایل منیجر ها نیز این قابلیت را داشته باشند. رمز بازگشایی فایل ها در صورت نیاز iran-spe.com است.

محسن میهن دوست
مدیران
mohsen.mihandoust

به اشتراک بگذارید
برای ارسال نظر باید ثبت نام کنید یا به حساب خود وارد شوید.

arastoo
arastoo
عضو عادی
سلام آقای میهن دوست میشه بگید که با داشتن مختصات نقطه سطح و هدف، چجور میشه فهمید که در کدوم ربع مختصاتی هستیم؟؟
۱۴۰۰/۰۱/۱۷ ۱۹:۱۰

53867
0