refinaryrig
افراد میهمان مجاز به دانلود فایل نمی باشند. اگر حساب کاربری دارید وارد شوید و مجدد تلاش کنید. در غیر این صورت ثبت نام کنید.
انصراف

مجوز جذب 152 نفر در منطقه سرخس و خانگیران صادر شد


۰ ۱۱۹۸ ۵ ۱۳۹۱/۱۱/۰۷ ۰۶:۲۰

شانا _ گروه نفت: معاون توسعه منابع انسانی وزیر نفت از صدور مجوز جذب 152 نفر نیرو در شرکت های پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد و نفت و گاز شرق خبر داد.

دکتر کریم سلحشور، در حاشیه چهارمین دور سفرهای خود به منطقه عملیاتی سرخس در گفت وگو با خبرنگار شانا تصریح کرد: پالایشگاه شهید هاشمی نژاد برای جذب 80 نفر نیروی انسانی و شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق برای جذب 72 نفر اعلام نیاز کرد که مجوز جذب این تعداد نیرو بررسی و صادر می شود.

معاون توسعه منابع انسانی وزیر نفت افزود: وزیر نفت، برای اختصاص سهمیه بومی به متقاضیان استخدام صنعت نفت در چهار حوزه جغرافیایی موافقت کرده است.

سلحشور با بیان این که در منطقه سرخس و خانگیران دو شرکت پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد و بهره برداری نفت و گاز شرق مستقر هستند، تصریح کرد: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد از نظر تامین گاز استان های شمالی و شمال شرق کشور از موقعیت استراتژیک و تعیین کننده ای برخوردار است، همچنین دریافت گاز ترش و بزرگ ترین واحد گوگردسازی دنیا(؟؟؟)، از ویژگی های منحصر به فرد این پالایشگاه است.

وی با اشاره به برگزاری جلسه ای با حضور مدیران ارشد، کارکنان و خانواده های کارکنان پالایشگاه شهید هاشمی نژاد گفت: از جمله مشکلات این پالایشگاه، نیازمندی به جذب نیروهای ارکان ثالث است که با توجه به ظرفیت هایی موجود، این شرکت نیازمندی خود را برای جذب 80 نفر اعلام کرد و با جذب این تعداد نیرو از هم اکنون در شرکت موافقت شد.

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزیر نفت گفت: در حال بررسی این مسئله هستیم که از چه سبکی در قالب قرارداد پیمانکاری برای جذب این تعداد نیرو استفاده کنیم، اما براساس سیاست وزارت نفت، جذب نیروهای بومی در اولویت قرار دارد و در منطقه سرخس و خانگیران نیز باید حتما 50 درصد از جذب از سوی نیروهای بومی باشد.

معاون وزیر نفت همچنین از به روز کردن ساختار سازمانی پالایشگاه شهید هاشمی نژاد خبر داد و گفت: بررسی های لازم برای همسان سازی حقوق نیروهایی که قرارداد مستقیم بسته اند، انجام خواهیم داد.

دکتر سلحشور از جمله نیازمندی های پالایشگاه شهید هاشمی نژاد و شرکت بهره برداری نفت وگاز شرق را افزایش خدمات بهداشت و درمان اعلام و تصریح کرد: شرکت های یاد شده در منطقه عملیاتی فعالیت می کنند، البته پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد در یک مکان متمرکز شده، اما شرکت نفت و گاز شرق، یک شرکت بالادستی و گستردگی منطقه عملیاتی آن به اندازه استقرار چاه های تولیدی است، بنابراین وقتی این پراکندگی وجود داشته باشد، ارائه خدمات رفاهی و بهداشتی برای آنها مشکل می شود.

وی با بیان این که هم اکنون یک درمانگاه در شهرک کارکنان مستقر است که به صورت سرپایی به بیماران رسیدگی می کند، ادامه داد: از مدتی پیش احداث دی کلینیک در شهرستان سرخس آغاز شده که هم اکنون از پیشرفت فیزیکی 25 درصد برخوردار است و در جلسه ای با مسئولان بهداشت و درمان نفت امکان تبدیل شدن این دی کلینیک به بیمارستان بررسی می شود.

سلحشور درباره روند بازدید از شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق گفت: نیاز به آموزش و پرورش و شهرک های مسکونی از مهم ترین خواسته های خانواده کارکنان این شرکت است.

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزیر نفت، استفاده از خدمات رفاهی را از دیگر خواسته های کارکنان شرکت بهره برداری نفت وگاز شرق خواند و گفت: با توجه به این که امکانات رفاهی و ورزشی پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد بیشتر از شرکت است، تصمیم گرفته شد این پالایشگاه معین منطقه بوده و هیچ تفاوتی نیز در ارائه خدمات به کارکنان شرکت ها نداشته باشد.

وی با اشاره به احداث 196 واحد مسکونی برای کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق تصریح کرد: با توجه به این که عملیات ساخت 96 واحد در فاز اول انجام شده و به پیشرفت فیزیکی 85 درصد نیز رسیده است، قرار شد بودجه مورد نیاز برای تکمیل سایر واحدهای فاز اول تا پایان سال جاری در اختیار شرکت قرار بگیرد.

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزیر نفت در ادامه از موافقت برای اصلاح ساختار سازمانی این شرکت و استقرار دو اپراتور به ازای هر چاه تولیدی خبر داد.

وی در تشریح روند بازدیدهای این بخش از مناطق مختلف صنعت نفت از مناطق نفتخیزجنوب، عسلویه، خارک و منطقه سرخس و خانگیران گفت: سه منطقه یاد شده بیش از منطقه سرخس و خانگیران در معرض قضاوت و بازدید مدیران ارشد صنعت نفت است، اما این منطقه کمتر مورد بازدید مدیران ارشد صنعت نفت قرار گرفته است.

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزیر نفت ادامه داد: درست است که جایگاه تولید مناطق و اثربخشی آنها در صنعت نفت برای ما مهم است، اما این مسئله ویژگی تعیین کننده ای برای بازدیدهای ما نیست، به هر حال در هر جایی که مجموعه ای از همکاران صنعت نفت و گاز کشور فعالیت می کنند، برای بازدیدهای ما کفایت می کند.

sonami
عضو عادی

به اشتراک بگذارید
برای ارسال نظر باید ثبت نام کنید یا به حساب خود وارد شوید.

behzad
behzad
در انتظار تایید مجدد
بعد شما خبر داری که اینا اکثرا مربوط میشه به رسمی شدن کارمندهای قبل
نه اینکه نیروی جدید استخدام کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۱۳۹۱/۱۱/۰۷ ۱۸:۲۸

sonami
sonami
عضو عادی
نه...
۱۳۹۱/۱۱/۰۷ ۱۸:۳۸

behzad
behzad
در انتظار تایید مجدد
منظور؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۱۳۹۱/۱۱/۰۷ ۱۸:۵۹

sonami
sonami
عضو عادی
گفتین خبرداری گفتم نه....!
۱۳۹۱/۱۱/۰۷ ۱۹:۰۲

behzad
behzad
در انتظار تایید مجدد
پس یه خرده تحقیق کنین شاید به نتیجه ای که من گفتم رسیدین!!!
۱۳۹۱/۱۱/۲۴ ۱۹:۰۸

2378
0