refinaryrig
افراد میهمان مجاز به دانلود فایل نمی باشند. اگر حساب کاربری دارید وارد شوید و مجدد تلاش کنید. در غیر این صورت ثبت نام کنید.
انصراف

نرم افزار Landmark


۰ ۹۷۵ ۵ ۱۳۹۵/۰۵/۰۳ ۰۳:۱۵
نرم افزار Landmark
 نرم افزار Landmark توسط شرکت هالیبرتون طراحی شده است که بطور گسترده ای در صنایع بالادستی نفت مورد استفاده قرار می گردد. برای یک مهندس حفاری بسیار مهم است، که امکان انجام تمام محاسبات از ابتدا تا آخرین مرحله طراحی  یک چاه را بتواند با استفاده از یک نرم افزار انجام دهد. در سال های اخیر فرآیند طراحی مسیر چاه با توجه به چالش های جدید، همچون افزایش طول حفاری و پیامد آن افزایش مشکلات حفاری، مهندسین را غالباً بسوی استفاده از برنامه حفاری جهتدار چاه ها سوق می دهد.امروزه عنصر مهم در طراحی چاه ها روند همکاری بین افراد مسئول در تمام سطوح تصمیم گیری است. نرم افزار لندمارک این امکان را با استفاده از یک پایگاه داده مشترک که برای پشتیبانی از سطوح مختلف از داده های مورد نیاز، برای استفاده در مهندسی حفاری، فراهم آورده است. 

از مدیریت تا مهندسین هر یک بایستی از یک پایگاه داده یکسان و مشابه استفاده نمایند که به آن مدل داده مهندسی گویند. از مزیت قابل توجه پایگاه مدل داده مهندسی، بهبود یکپارچگی بین بخش حفاری وخدمات محصولات سرچاهی، از جمله بخش تولیدی و اقتصادی می باشد. یکپارچگی برنامه های مهندسی کاربردی در مدل داده مهندسی برای بهبود طرح های ارائه شده در مقابل مدل های واقعی می باشد و مجموعه ای کامل از طرح های تکراری از نمونه اولیه تا طرح های واقعی را فراهم می آورد که با استفاده از این مدل احتمال خطا به حداقل می رسد.
 

Landmark_modules 

معرفی ماژول های نرم افزار لندمارک:این نرم افزار بطور کلی از ۱۴ ماژول تشکیل شده است که عبارتند از:
Compass
 
CasingSeat
 
WellPlan
StressCheck
 
Well Cost
 
WELLCAT
 
Data Analyzer
 
Profile
 
Real-Time View
 
EDM DATA Merging
 
Open Well
 
Drilling Field Mapping
 
Field Office Data Transfer
 
Drilling Data Migration
 

ماژول Compass به طور گسترده در صنعت حفاری، برای پیدا کردن بهترین مسیر چاه استفاده می شود، از آنجایی که در چاه های دریایی معمولا چند حلقه چاه از یک پلتفرم حفر می شود مسئله برخورد چاه ها در حین حفاری به یک مشکل مهم تبدیل شده است که این مشکل را می توان با استفاده از مدل عدم برخورد حل نمود.

ماژول CasingSeat ابزاری است که کاربر می تواند به کمک آن عمق لوله جداری را طراحی نمود. پس از گرفتن خروجی از Compass و CasingSeat وارد ماژول StressCheck شده و استحکام و هزینه لوله جداری را با استفاده ازآن تعیین کنیم.

 ماژول Profile برای رسم شماتیک چاه با استفاده از ابزارهایی که در اختیار شما قرار می دهد، شما را قادر می سازند هر گونه شماتیکی را از چاه مورد نظر خود رسم کنید. 

در ماژول Well Plan به طراحی ادوات درون چاهی پرداخته و در Well Cat به طراحی جداری برای مخازن HPHT پرداخته می شود. همچنین در ماژول Well Cost به بررسی هزینه های مورد استفاده در عملیات می پردازیم.

 

 

VSOE87
عضو فعال

به اشتراک بگذارید
برای ارسال نظر باید ثبت نام کنید یا به حساب خود وارد شوید.

paya.abdi
paya.abdi
عضو عادی
از کجا میشه این رو دانلود کرد؟
  
۱۳۹۵/۰۸/۱۱ ۱۱:۵۵

همایون قاسمی
همایون قاسمی
مدیر و موسس
کارشناس ارشد مهندسی نفت
سرچ کنید لندمارک
دانلودشو گذاشتیم
۱۳۹۵/۰۸/۱۱ ۲۱:۲۰

paya.abdi
paya.abdi
عضو عادی
ممنون. دستتون درد نکنه
۱۳۹۵/۱۰/۲۲ ۱۲:۱۶

mjarab
mjarab
عضو عادی
کجا میشه همچین فایلی رو پیدا کرد؟؟؟؟
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ ۲۰:۴۳

mjarab
mjarab
عضو عادی
کجا میشه همچین فایلی رو دانلود کرد؟؟؟؟
DSWE_TrainingWellpath.txt
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ ۲۰:۴۳

24871
0