refinaryrig

دوره آموزشی ارزیابی اقتصادی پروژه های نفت و گاز با QUE$TOR


کد دوره:
QUE$TOR 1401.08
تاریخ شروع:
به زودی *
مدت زمان دوره:
۱۲ ساعت
شهریه آزاد:
۳۰۰۰۰۰ تومان
شهریه دانشجویی:
(۳۰ درصد تخفیف) ۲۱۰۰۰۰ تومان
ثبت نام و رزرو کوئستور

* این دوره برگزار شده چنانچه هم اکنون ثبت نام کنید در دوره بعدی رزرو می شوید و به ویدیو های ضبط شده دوره قبل نیز دسترسی خواهید داشت.
* پرداخت آنلاین برای افراد مقیم خارج 12 یورو می باشد.

پیشنهاد ویژه پکیج:
پکیج کامل مهندسی مخزن شامل کوئستور و ۹ دوره دیگر بمدت ۱۵۴ ساعت تنها با ۱۹۲۵۰۰۰ تومان به جای ۳۸۵۰۰۰۰ تومان
پکیج ضروری مهندسی مخزن شامل کوئستور و ۵ دوره دیگر بمدت ۹۴ ساعت تنها با ۱۱۷۵۰۰۰ تومان به جای ۲۳۵۰۰۰۰ تومان

زمان بندی: این دوره در حال رزرو است. با ثبت نام در دوره ضمن هماهنگی با مجموعه میتوانید فعلا به ویدیوهای دوره قبل دسترسی داشته باشید. پس از تشکیل دوره، در کلاس بعدی نیز شرکت داده می شوید.

درباره دوره:

آنالیز اقتصادی پروژه¬ها به منظور تعیین بهترین سناریوها اقتصادی مخصوصا در حوزه صنایع نفت و گاز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. طی طراحی برنامه توسعه میادین نفت و گاز یکی از مهمترین فازها ارزیابی اقصادی برنامه توسعه می باشد که به منظور برآرود سناریوهای مختلف توسعه میادین نفت و گاز انجام می شود. امروزه برای ارزیابی هزینه¬های توسعه یک میدان از نرم افزار Que$tor استفاده می شود. این نرم افزار هزینه های سرمایه ای و هزینه های عملیاتی را به تفکیک سال های ساخت و بهره برداری از پروژه خروجی می دهد. از ویژگی¬هایی این نرم افزار اختصاصی بودن این نرم افزار برای توسعه میدان می باشد و برای انواع میادین نفت و گاز قابل استفاده است.

این نرم افزاری قادر به پیش بینی هزینه های مصرفی در پروژه های اکتشاف، استخراج و بهره برداری از منابع زیرزمینی نفت و گاز است. این نوع پروژه¬ها معمولا هزینه¬های پراکنده زیادی را شامل می¬شوند، با استفاده از این برنامه می¬توانید تمامی هزینه هایی که در چرخه حیات این پروژه¬ها صرف شده است را به صورت متمرکز پیش بینی و تحت اختیار داشته باشید. Que$tor در 50 کشور دنیا مورد استفاده قرار گرفته است. این محصول توانمند کاربردهای مختلفی در صنعت استخراج نفت و گاز دارد؛ از جمله غربالگری مخازن نفت و گاز، بهینه سازی فرآیندها و بررسی دقیق هزینه های سرمایه گذاری و عملیاتی در این نوع پروژه¬ها. این نرم افزار از سه ماژول QUE$TOR Offshore, QUE$TOR Onshore و QUE$TOR LNG Regasification تشکیل شده است.

این نرم افزار با دارا بودن دیتابیس جامعی از خصیصه¬ها، تکنولوژی¬ها و تجهیزات بی شمار به مهندسین تخمین هزینه، تحلیلگران مالی، مدیران رده بالا کمک می¬کند تا با دقت بالایی هزینه¬های مختلف در استخراج نفت و گاز را مدلسازی کنند. برنامه منظمی برای فرآیندهای توسعه تدوین کنند، صرفه جویی چشمگیری در تحقیق و آنالیز داشته باشند، قبل از انجام پروژه بتوانند امکان سنجی دقیقی از پروژه داشته باشند و بسیاری از پیش بینی¬های مشابه دیگر. این نرم افزار با فراهم کردن قابلیت¬های مختلف برای برآورد دقیق هزینه¬ها به مهندسین کمک می¬کند تا بتوانند بر اساس منابع مالی و زمانی خود، انجام پروژه ها را امکان سنجی کنند، و به این ترتیب ضمن صرفه جویی زمانی و مالی، جلوی هر نوع اشتباهی که ناشی از عملکرد نسنجیده است را بگیرند. مهندسین نفت و گاز، مدیران و تحلیلگران مالی و فنی همگی می¬توانند از توانایی¬ها و قابلیت¬های این برنامه در راستای پیشبرد اهدافشان یاری بجویند.

سرفصل¬ها:
1-   مبانی اقتصاد
2-   اقتصاد خرد
3-   اقتصاد کلان
4-   انواع هزینه و آنالیز هزینه
5-   اقتصاد صنعت نفت
6-   تعریف پروژه در Que$tor
7-   وارد کردن اطلاعات میدان در Que$tor
8-   تعیین برنامه عملیاتی در Que$tor
9-   آنالیز هزینه در Que$tor
10-   تخمین OPEX در Que$tor
11-   تخمین CAPEX در Que$tor
12-   تخمین میزان سرمایه گذاری در پروژه به وسیله Que$tor


درباره مدرس:

امیر ارسلان زابل عباسی
کارشناس ارشد مهندسی مخازن از دانشگاه صنعت نفت
شاغل در دفتر مطالعات شرکت مناطق نفتخیر جنوب
سابقه چندین دوره شبیه سازی مخزن و سیالات مخزن
عضو تیم مشاوره علمی Iran-SPE
حوزه تخصصی: فرایند های ازدیاد برداشت، سرفکتنت های طبیعی و ترکیبی

نظرات شرکت کنندگان
نتایج نظرسنجی از شرکت کنندگان قبلی کوئستور(۸ نظر طی ۳ دوره):
تناسب محتوای آموزشی با انتظار شما چقدر بوده است؟
۸۰ از ۱۰۰
سطح مطالب ارایه شده در کلاس را چگونه ارزیابی می کنید؟
۸۵ از ۱۰۰
مدیریت زمان در برگزاری کلاس مربوطه را چگونه ارزیابی می کنید؟
۹۰ از ۱۰۰
میزان اطلاعات، دانش فنی و تسلط استاد را چگونه ارزیابی می کنید؟
۹۰ از ۱۰۰
نحوه بیان و انتقال مطلب استاد را چگونه ارزیابی می کنید؟
۸۷ از ۱۰۰
آمادگی و نحوه پاسخگویی استاد به سوالات را چگونه ارزیابی می کنید؟
۹۰ از ۱۰۰
کیفیت مثال های ارایه شده را چگونه ارزیابی می کنید؟
۸۵ از ۱۰۰
راهکار کلاس آنلاین را برای آموزش نرم افزار چگونه ارزیابی می کنید؟
۹۵ از ۱۰۰

نتایج نظرسنجی از شرکت کنندگان قبلی کلیه کلاسهای استاد امیر ارسلان زابل عباسی (۱۳۲ نظر در ۴۰ دوره):
تناسب محتوای آموزشی با انتظار شما چقدر بوده است؟
۸۰ از ۱۰۰
سطح مطالب ارایه شده در کلاس را چگونه ارزیابی می کنید؟
۸۰ از ۱۰۰
مدیریت زمان در برگزاری کلاس مربوطه را چگونه ارزیابی می کنید؟
۸۳ از ۱۰۰
میزان اطلاعات، دانش فنی و تسلط استاد را چگونه ارزیابی می کنید؟
۸۵ از ۱۰۰
نحوه بیان و انتقال مطلب استاد را چگونه ارزیابی می کنید؟
۸۵ از ۱۰۰
آمادگی و نحوه پاسخگویی استاد به سوالات را چگونه ارزیابی می کنید؟
۸۸ از ۱۰۰
کیفیت مثال های ارایه شده را چگونه ارزیابی می کنید؟
۸۱ از ۱۰۰
راهکار کلاس آنلاین را برای آموزش نرم افزار چگونه ارزیابی می کنید؟
۸۹ از ۱۰۰

نحوه برگزاری:
دوره های آموزشی به صورت کاملا آنلاین برگزار می شوند. در هر جای دنیا و ایران که باشید تنها با وارد شدن به سامانه آموزش انجمن مهندسان نفت ایران می توانید در ساعت مقرر به پنل آنلاین وصل شده و در کلاس شرکت کنید.
در این پنل علاوه بر صفحه مانیتور استاد، صدا و تصویر و همچنین تخته او را می توانید ببینید. به علاوه می توانید از استاد اجازه بگیرید و سوال خود را مطرح کنید. این آموزش ها روی سامانه آنلاین ذخیره می شوند و دست کم تا دو سال بعد از اتمام دوره می توانید مجدد به سامانه مراجعه کنید و بخش های قبلی را تماشا کنید. به این ترتیب آموزش ها به صورت مادام در ذهن شما باقی می ماند چون به هنگام فراموشی می توانید مراجعه کنید و مجدد از آموزش ها استفاده کنید. دوره های آنلاین باعث کاهش هزینه های برگزاری و هزینه های دانش پژوهان می شود. به علاوه دوره های آنلاین آموزش صنعت نفت به ما کمک می کند از ظرفیت اساتید خبره در سراسر ایران و جهان بهره بگیریم و بتوانیم با کمترین هزینه دانش پژوهان را از آن ها بهره مند کنیم.
در دوره های آموزش صنعت نفت که به صورت آنلاین برگزار می شود بدون نصب هیچ گونه نرم افزار اضافه و تنها با داشتن اینترنت و وارد شدن به سامانه طراحی شده انجمن مهندسان نفت ایران می توانید در کلاس ها شرکت کنید. حداقل شرایط برای شرکت در کلاس ها یک اینترنت با حداقل سرعت 512Kbps یا اینترنت موبایل 3G است. برای مشاهده کلاس ها و یا فایل های ضبط شده به هیچ گونه نرم افزار جانبی نیاز نیست و تنها داشتن گوگل کروم یا فایرفاکس کفایت میکند. قبل از برگزاری هر دوره امکان شرکت در یک جلسه تست به شما داده می شود تا بتوانید امکانات موجود خود را ارزیابی کنید.

مدرک اعطایی:
هدف اول ما در دوره های آموزشی انجمن مهندسان نفت ایران برگزاری کلاس با کیفیت است، لذا سیستمی طراحی کردیم که بعد از دوره هم بتوانید مجدد به سامانه برگشته و کلاس ضبط شده را ببینید تا مطالب برایتان یادآوری شود. در پایان هر یک از دوره های آموزشی صنعت نفت یک گواهینامه از طرف انجمنIran-SPE به فرد شرکت کننده اعطا می شود. این گواهی نامه آنلاین است و شماره سریال منحصر بفرد دارد و کارفرما می تواند با مراجعه به لینک درج شده از صحت آن اطمینان پیدا کند.
گواهی نامه های انجمن مهندسان نفت ایران به زبان انگلیسی بوده و چنانچه تمایل به معرفی آن به مراجع خارج از کشور داشتید نیازی به ترجمه ندارد.

نحوه دریافت تخفیف:
تخفیفات ویژه برای ثبت نام در کلاس ها شامل تخفیف دانشجویی، تخفیف ثبت نام چند کلاس، تخفیف ثبت نام گروهی و تخفیف انجمن علمی دانشگاه ها است..
برای اعمال تخفیف در شهریه کلاس ها باید در آن ها ثبت نام کنید و سپس مدارک مربوط به تخفیف را برای ما ارسال کنید تا مبلغ نهایی را در فاکتور شما اعمال کنیم. QUE$TOR

سایر کلاس ها:
سایر کلاس های فعال به شرح زیر هستند. با ثبت نام همزمان در بیش از یک کلاس می توانید از تخفیف چند کلاسی بهره مند شوید.
شیرهای صنعتی
شیرهای صنعتی
درحال رزرو
افسر HSE
افسر HSE
درحال رزرو

سوالی دارید؟
چنانچه درباره کلاس سوال و ابهامی دارید می توانید از طریق راه های زیر با ما در تماس باشید.
تماس تلفنی ۰۹۱۰۵۶۴۲۳۵۶ سامانه پیامک ۱۰۰۰۹۱۰۵۶۴۲۳۵۶ ارسال ایمیل info@iran-spe.com چت تلگرام چت واتساپ