refinaryrig

دوره آموزشی تحلیل داده ها به کمک یادگیری ماشین و علوم داده


کد دوره:
Mach. Lrn. 99041
تاریخ شروع:
به زودی *
مدت زمان دوره:
۱۸ ساعت
شهریه آزاد:
۳۶۰۰۰۰ تومان
شهریه دانشجویی:
(۳۰ درصد تخفیف) ۲۵۲۰۰۰ تومان
تخفیف ثبت نام گروهی:
به ازای هر نفر اضافه ۴٪ به کلیه اعضای گروه
تخفیف ثبت نام چند کلاس:
به ازای هر نفر اضافه ۴٪ در شهریه تمام کلاس ها
* سقف تخفیف ها ۵۰٪ شهریه آزاد می باشد.
* پرداخت آنلاین برای افراد مقیم خارج 27.7 و 19.4 یورو می باشد.
ثبت نام و رزرو

* این دوره برگزار شده چنانچه هم اکنون ثبت نام کنید در دوره بعدی رزرو می شوید و به ویدیو های ضبط شده دوره قبل نیز دسترسی خواهید داشت.

زمان بندی:پنجشنبه ۱۲ تیر، جمعه ۱۳ تیر، پنجشنبه ۱۹ تیر، جمعه ۲۰ تیر، از ساعت ۹ تا ۱۴
توجه داشته باشید زمان هیچ کدام از کلاس ها با هم تداخل ندارند و ساعت ها به گونه ای است که کلاس های پیش بینی شده در یک روز را می توانید شرکت کنید.
برای مشاهده تقویم کلی کلاس ها اینجا کلیک کنید.

درباره دوره:

علم داده یک حوزه بین رشته ای است که از روش های علمی، فرآیندها، الگوریتم ها و سیستم ها برای استخراج دانش و بینش از داده های ساختار یافته بدون ساختار استفاده می کند. این حوزه از علوم کامپیوتر در حقیقت دانش آمار، تحلیل داده و یادگیری ماشین و مفاهیم مربوطه به آنها را تحت یک عنوان واحد درآورده است و به منظور درک و آنالیز پدیده ها به کمک داده، بکار گرفته می شود. یکی از مزیای اصلی علم داده، توانمندسازی و تسهیل تصمیمگیری است.
یادگیری ماشین بعنوان یکی از پایه های اساسی علم داده، عبارت است از مطالعه علمی الگوریتم ها و مدل های آماری، که سیستم های کامپیوتری جهت انجام یک وظیفه مشخص بدون استفاده مستقیم از دستورالعمل ها، از آن بهره می برند. یادگیری ماشین شاخه ای از هوش مصنوعی است که در حال حاضر یکی از بهترین رویکردها برای حل مسائل هوش مصنوعی می باشد.
در یادگیری ماشین، به جای برنامهنویسی محض، دادهها به یک الگوریتم ارائه میشوند و این الگوریتم است که براساس دادههایی که به آن داده شده منطق خود را میسازد. یادگیری ماشین روشهای گوناگونی دارد که از آن جمله میتوان به یادگیری نظارت شده، نظارت نشده و یادگیری تقویتی اشاره کرد. الگوریتمهای مورد استفاده در یادگیری ماشین جزو این سه دسته هستند.
تشخیص چهره، فیلتر کردن ایمیلها، تشخیص پزشکی و پیشبینی آب و هوا، مثال هایی است از بکارگیری یادگیری ماشین هستند.

لطفا توجه داشته باشید این دوره به کمک زبان پایتون صورت میگیرد و شرکت در آن مستلزم آشنایی با این زبان است. چنانچه پایتون بلد نیستید می توانید اینجا کلیک کنید و در دوره پایتون نیز شرکت کنید.

سرفصل ها

مفاهیم اولیه کتابخانه های مورد نیاز
•   Numpy  
•   Pandas
•   Matplotlib
•   Seaborn
•   Sklearn  
داده
پیش پردازش داده
یادگیری نظارت شده
•   الگوریتم KNN  
•   درخت تصمیم  
•   طبقه بند بیز ساده
•   ماشین بردار پشتیبان )SVM(  
•   شبکه عصبی  
•   جنگل تصادفی  
•   رگرسیون
o   رگرسیون خطی
o   رگرسیون تنظیم شده
o   رگرسیون لجستیک
•   بررسی خطای کلاس بندی
یادگیری غیرنظارت شده
•   K-means
•   سلسله مراتبی (Hierarchical)
•   DBSCAN
کاهش ابعاد
•   PCA
•   MNF
کشف داده های پرت (outlier Detection)
قوانین انجمنی (Associate Rules)

 


درباره مدرس:

ماهر وصفی
کارشناس ارشد مهندسی مخازن از دانشگاه صنعت نفت
سابقه چندین دوره تدریس آموزش متلب به صورت حرفه ای
عضو تیم پژوهشی طرح میدان گچساران
توسعه دهنده الگوریتم های بهینه سازی تولید با در نظر گرفتن رسوب آسفالتین
عضو تیم مشاوره علمی Iran-SPE
حوزه های تخصصی: بهینه سازی، علوم داده (دیتا ساینس) و شبکه های هوشمند

نحوه برگزاری:
دوره های آموزشی به صورت کاملا آنلاین برگزار می شوند. در هر جای دنیا و ایران که باشید تنها با وارد شدن به سامانه آموزش انجمن مهندسان نفت ایران می توانید در ساعت مقرر به پنل آنلاین وصل شده و در کلاس شرکت کنید.
در این پنل علاوه بر صفحه مانیتور استاد، صدا و تصویر و همچنین تخته او را می توانید ببینید. به علاوه می توانید از استاد اجازه بگیرید و سوال خود را مطرح کنید. این آموزش ها روی سامانه آنلاین ذخیره می شوند و در هر زمان بعدی می توانید مجدد به سامانه مراجعه کنید و بخش های قبلی را تماشا کنید. به این ترتیب آموزش ها به صورت مادام در ذهن شما باقی می ماند چون به هنگام فراموشی می توانید مراجعه کنید و مجدد از آموزش ها استفاده کنید. دوره های آنلاین باعث کاهش هزینه های برگزاری و هزینه های دانش پژوهان می شود. به علاوه دوره های آنلاین آموزش صنعت نفت به ما کمک می کند از ظرفیت اساتید خبره در سراسر ایران و جهان بهره بگیریم و بتوانیم با کمترین هزینه دانش پژوهان را از آن ها بهره مند کنیم.
در دوره های آموزش صنعت نفت که به صورت آنلاین برگزار می شود بدون نصب هیچ گونه نرم افزار اضافه و تنها با داشتن اینترنت و وارد شدن به سامانه طراحی شده انجمن مهندسان نفت ایران می توانید در کلاس ها شرکت کنید. حداقل شرایط برای شرکت در کلاس ها یک اینترنت با حداقل سرعت 512Kbps یا اینترنت موبایل 3G است. برای مشاهده کلاس ها و یا فایل های ضبط شده به هیچ گونه نرم افزار جانبی نیاز نیست و تنها داشتن گوگل کروم یا فایرفاکس کفایت میکند. قبل از برگزاری هر دوره امکان شرکت در یک جلسه تست به شما داده می شود تا بتوانید امکانات موجود خود را ارزیابی کنید.

مدرک اعطایی:
هدف اول ما در دوره های آموزشی انجمن مهندسان نفت ایران برگزاری کلاس با کیفیت است، لذا سیستمی طراحی کردیم که بعد از دوره هم بتوانید مجدد به سامانه برگشته و کلاس ضبط شده را ببینید تا مطالب برایتان یادآوری شود. در پایان هر یک از دوره های آموزشی صنعت نفت یک گواهینامه از طرف انجمنIran-SPE به فرد شرکت کننده اعطا می شود. این گواهی نامه آنلاین است و شماره سریال منحصر بفرد دارد و کارفرما می تواند با مراجعه به لینک درج شده از صحت آن اطمینان پیدا کند.
گواهی نامه های انجمن مهندسان نفت ایران به زبان انگلیسی بوده و چنانچه تمایل به معرفی آن به مراجع خارج از کشور داشتید نیازی به ترجمه ندارد.

نحوه دریافت تخفیف:
تخفیفات ویژه برای ثبت نام در کلاس ها شامل تخفیف دانشجویی، تخفیف ثبت نام چند کلاس، تخفیف ثبت نام گروهی و تخفیف انجمن علمی دانشگاه ها است..
برای اعمال تخفیف در شهریه کلاس ها باید در آن ها ثبت نام کنید و سپس مدارک مربوط به تخفیف را برای ما ارسال کنید تا مبلغ نهایی را در فاکتور شما اعمال کنیم. Mach. Lrn.

سایر کلاس ها:
سایر کلاس های فعال به شرح زیر هستند. با ثبت نام همزمان در بیش از یک کلاس می توانید از تخفیف چند کلاسی بهره مند شوید.
شبیه سازی مخازن با Petrel RE
شبیه سازی مخازن با Petrel RE
شروع کلاس از ۱۳ آذر
تجهیزات فرایندی دوار
تجهیزات فرایندی دوار
شروع کلاس از ۲۷ آذر
مدیریت مخازن با نرم افزار OFM
مدیریت مخازن با نرم افزار OFM
شروع کلاس از ۲۷ آذر
تجهیزات فرایندی ثابت
تجهیزات فرایندی ثابت
شروع کلاس از ۴ دی
شیرهای صنعتی
شیرهای صنعتی
شروع کلاس از ۱۱ دی

سوالی دارید؟
چنانچه درباره کلاس سوال و ابهامی دارید می توانید از طریق راه های زیر با ما در تماس باشید.
تماس تلفنی ۰۹۱۰۵۶۴۲۳۵۶ سامانه پیامک ۱۰۰۰۹۱۰۵۶۴۲۳۵۶ ارسال ایمیل info@iran-spe.com چت تلگرام چت واتساپ