refinaryrig

دوره آموزشی ماکرو نویسی و VBA در اکسل با رویکرد صنعت نفت


کد دوره:
ExcelVBA 1401.09
مدت دوره:
۱۴ ساعت
شروع دوره:
به زودی
اعطای مدرک دوره:
تکمیل ۱۰۰٪ کلاس های آنلاین یا ضبط شده
روش برگزاری و شهریه:
دوره ضبط شده: ۳۴۹ هزارتومان
دوره آنلاین به محض حدنصاب: ۴۱۹ هزارتومان
دوره ضبط شده+دوره آنلاین بعدی: ۴۸۹ هزارتومان
درگاه پرداخت ارزی برای افراد غیرمقیم: ۱۲.۲ یورو
تضمین برگشت وجه و قوانین کنسلی

تخفیف ها:
کلیه دانش پژوهانی که برای اولین بار در دوره های Iran-SPE شرکت می کنند، می توانند از کد تخفیف ده درصدی Welcome استفاده کنند.
دانشجویان با ارسال تصویر کارت دانشجویی معتبر به واتسپ یا دایرکت اینستاگرام یا تلگرام مجموعه می توانند از ۱۰ تا ۲۰ درصد تخفیف بهره مند شوند.
با عضویت در پیج IranSPE یا کانال IranSPE می توانید از کد های تخفیف مناسبتی نیز بهره مند شوید.

زمان بندی: این دوره آنلاین در حال رزرو است. با ثبت نام در دوره ضمن هماهنگی با مجموعه میتوانید فعلا به ویدیوهای دوره قبل دسترسی داشته باشید. در صورت تمایل پس از تشکیل دوره، در کلاس بعدی نیز شرکت داده می شوید.

درباره دوره:

نرم افزار اکسل یکی از پرکاربرد ترین و شاید بتوان گفت پایه ای ترین نرم افزار در صنعت نفت به شمار میرود. دوستانی که در صنعت نفت ایران تجربه ی کار داشته اند، مطمئنا به این موضوع پی برده اند که نرم افزار های تخصصی صنعت نفت مثل PIPESIM وPETREL و ... همیشه مورد استفاده ی ما نیستند. به طور مثال ما تنها زمانی از PIPESIM اسفاده میکنیم که بنا بر مدل سازی چاه ها و یا شبکه ای از چاه ها داشته باشیم. این در حالی که ما از اکسل در انجام تمام تسک ها و وضایف خود استفاده میکنیم نه شمار محدودی از آنها... بنابر این ساده بگویم: در صنعت نفت اگر   PROSPER یا SAPHIR بلد نباشید خیلی بهتر از این است که اکسل بلد نباشید! به طور مثال آنالیز Flowing Survey ها یک تسک بسیار ساده است، اما این تسک نیاز به دانش کافی از نرم افزار اکسل دارد. بنده در با توجه به تجربه ای که در صنعت نفت داشته ام، قاطعانه بر این باور هستم که کاربرد و اهمیت نرم افزار اکسل از تمامی نرم افزار ها به مراتب بیشتر است.

تمایز دوره با دیگر دوره های مشابه

به طور کلی این دوره دو وجه تمایز عمده با دیگر دوره های مشابه اینترنتی یا حضوری دارد:
1.   این دوره به صورت تخصصی و ویژه برای آن دسته عزیزانی است که در حوزه ی مهندسی نفت مشغول اند و یا فعالیت دارند. مثل شاغلین صنعت نفت، اساتید، دانشجویان رشته ی مهندسی نفت، شیمی، زمین شناسی، معدن و ... از این جهت مثال هایی که در کلاس مطرح می شوند جهت گیری بیشتری به سمت و سوی مهندسی و صنعت نفت دارند.
2.   این دوره بیشتر مبتنی بر حل تمارین گوناگون و ایجاد توانمندی ذهنی و افزایش دید ذهنی مناسب نسبت به الگوریتم ها در زبان برنامه نویسی ویژوال بیسیک است. بنده با سابقه ی شش سال برنامه نویسی و تدریس آن در مراکز مختلف بر آن باور هستم که مشکل اصلی افراد در برنامه نویسی نداشتن دانش کافی در مورد زبان برنامه نویسی نیست، بلکه دید ذهنی مناسبی نسبت به مسئله ندارند و توانایی طراحی الگوریتم آنها پایین است. در این دوره ما قصد داریم تمرکز بیشتری بر این موضوعات داشته باشیم.

ماکرو نویسی چیست
ماکرو نویسی به صورت خلاصه به معنی نوشتن شماری از دستورات در سیستم کامپیوتر است که شما را قادر میکند بجای انجام دادن کار های تکراری و خسته کننده، از کامپیوتر ها (که موجودات بسیار سرع و دقیقی هستند!) بخواهید شما را در انجام کار های روزمره کمک کنند. ما میدانیم کامپیوتر ها امروزه قادر اند در هر ثانیه حداقل "ده به توان نه" عملیات را بدون خطا انجام دهند. بنابر این چه خوب است که روش کار کردن با کامپیوتر ها را بدانیم و بتوانیم کار های تکراری و حجیم خود در نرم افزار اکسل را، با آنها تقسیم کنیم و از آنها کمک بگیریم.
هدف اصلی ماکروها انجام کارهای بیشتر در زمان کمتر است. همان‌طور که از فرمول‌ها برای جمع کردن اعداد و دستکاری رشته‌های متنی استفاده می‌کنید، می‌توانید از ماکرو نیز برای انجام کارهای مکرر به طور خودکار استفاده کنید.
بیایید فرض کنیم باید یک گزارش هفتگی را برای سرپرست خود تهیه کنید. برای این کار، شما داده‌های مختلفی از تجزیه و تحلیل را از یک یا چند منبع خارجی وارد می‌کنید. مشکل این است که داده‌ها بی‌نظم، اضافی یا به فرمی نیستند که اکسل قادر به درک آن باشد. این بدان معناست که شما باید تاریخ‌ها و اعداد را مجدداً قالب‌بندی کنید، فاصله‌های اضافی را حذف کنید و جای خالی‌ها را حذف کنید، اطلاعات را کپی کرده و در ستون‌های مناسب پیست کنید، نمودارهایی را برای تجسم روند ایجاد کنید، و کارهای مختلف دیگری را انجام دهید تا گزارش شما روشن و کاربرپسند باشد. حال تصور کنید که تمام این عملیات‌ها را می‌توان برای شما فوراً با کلیک ماوس انجام داد!
البته ساخت یک ماکروی پیچیده به زمان نیاز دارد. بعضی اوقات، حتی بیشتر از انجام همان کارهای دستی می‌تواند زمان بیشتری ببرد. اما ایجاد یک مارکرو کای است که یک بار تنظیم می‌شود. پس از نوشتن، اشکال زدایی و آزمایش، کد VBA به سرعت و بی‌عیب و نقص کار را انجام می‌دهد و خطاهای انسانی و اشتباهات گران هزینه ‌بر را به حداقل می‌رساند.

سرفصل های دوره به صورت کلی:

1.   آشنایی مقدماتی باماکرو نویسی
2.   Record Macro در اکسل
3.   آشنایی ابتدایی با کد نویسی به زبان VBA در اکسل
4.   آشنایی با انواع متغیر ها
5.   دستورات شرطی (Conditions)
6.   Iteration ها و تکرار ها
7.   Object ها
8.   ساختمان های داده (Data Structures)

لطفا برای شرکت در جلسات دوستان با لپتاپ و یا سیستمی آنلاین باشند که نرم افزار اکسل روی آن نصب باشد.
همچنین توصیه میشود اکسل نصب بر روی سیستم دوستان از ورژن 2007 قدیمی تر نباشد.


درباره مدرس:

سیدحسین اکرمی
کارشناس مهندسی بهره برداری در شرکت خدمات مهندسی نفت کیش
سابقه ی چند سال تدریس برنامه نویسی به زبان های VBA, Python, C++, C, Fortran
کارشناسی ارشد مهندسی نفت از دانشگاه صنعتی اصفهان
حوزه های تخصصی: مهندسی بهره برداری، نرم افزار Excel، نرم افزار OFM، برنامه نویسی، کاربرد دیتا ساینس در مهندسی نفت

گارانتی دوره
چنانچه پس از تهیه دوره از محتوا رضایت نداشتید می توانید آموزش خریداری شده را مطابق قوانین کنسلی لغو کنید.

نظرات شرکت کنندگان
نتایج نظرسنجی از شرکت کنندگان قبلی ماکرونویسی(۱۰ نظر طی ۲ دوره):
تناسب محتوای آموزشی با انتظار شما چقدر بوده است؟
۷۹ از ۱۰۰
سطح مطالب ارایه شده در کلاس را چگونه ارزیابی می کنید؟
۷۷ از ۱۰۰
مدیریت زمان در برگزاری کلاس مربوطه را چگونه ارزیابی می کنید؟
۸۲ از ۱۰۰
میزان اطلاعات، دانش فنی و تسلط استاد را چگونه ارزیابی می کنید؟
۸۷ از ۱۰۰
نحوه بیان و انتقال مطلب استاد را چگونه ارزیابی می کنید؟
۸۴ از ۱۰۰
آمادگی و نحوه پاسخگویی استاد به سوالات را چگونه ارزیابی می کنید؟
۸۸ از ۱۰۰
کیفیت مثال های ارایه شده را چگونه ارزیابی می کنید؟
۸۴ از ۱۰۰
راهکار کلاس آنلاین را برای آموزش نرم افزار چگونه ارزیابی می کنید؟
۹۰ از ۱۰۰

نتایج نظرسنجی از شرکت کنندگان قبلی کلیه کلاسهای استاد سیدحسین اکرمی (۱۰ نظر در ۴ دوره):
تناسب محتوای آموزشی با انتظار شما چقدر بوده است؟
۷۹ از ۱۰۰
سطح مطالب ارایه شده در کلاس را چگونه ارزیابی می کنید؟
۷۷ از ۱۰۰
مدیریت زمان در برگزاری کلاس مربوطه را چگونه ارزیابی می کنید؟
۸۲ از ۱۰۰
میزان اطلاعات، دانش فنی و تسلط استاد را چگونه ارزیابی می کنید؟
۸۷ از ۱۰۰
نحوه بیان و انتقال مطلب استاد را چگونه ارزیابی می کنید؟
۸۴ از ۱۰۰
آمادگی و نحوه پاسخگویی استاد به سوالات را چگونه ارزیابی می کنید؟
۸۸ از ۱۰۰
کیفیت مثال های ارایه شده را چگونه ارزیابی می کنید؟
۸۴ از ۱۰۰
راهکار کلاس آنلاین را برای آموزش نرم افزار چگونه ارزیابی می کنید؟
۹۰ از ۱۰۰

پیشنهاد ویژه پکیج:
پکیج کامل برنامه نویسی شامل ماکرونویسی و ۳ دوره دیگر بمدت ۷۶ ساعت تنها با ۱۵۱۹۰۰۰ تومان به جای ۲۲۸۰۰۰۰ تومان

نحوه برگزاری:
دوره های آموزشی به صورت کاملا آنلاین برگزار می شوند. در هر جای دنیا و ایران که باشید تنها با وارد شدن به سامانه آموزش انجمن مهندسان نفت ایران می توانید در ساعت مقرر به پنل آنلاین وصل شده و در کلاس شرکت کنید.
در این پنل علاوه بر صفحه مانیتور استاد، صدا و تصویر و همچنین تخته او را می توانید ببینید. به علاوه می توانید از استاد اجازه بگیرید و سوال خود را مطرح کنید. این آموزش ها روی سامانه آنلاین ذخیره می شوند و دست کم تا دو سال بعد از اتمام دوره می توانید مجدد به سامانه مراجعه کنید و بخش های قبلی را تماشا کنید. به این ترتیب آموزش ها به صورت مادام در ذهن شما باقی می ماند چون به هنگام فراموشی می توانید مراجعه کنید و مجدد از آموزش ها استفاده کنید. دوره های آنلاین باعث کاهش هزینه های برگزاری و هزینه های دانش پژوهان می شود. به علاوه دوره های آنلاین آموزش صنعت نفت به ما کمک می کند از ظرفیت اساتید خبره در سراسر ایران و جهان بهره بگیریم و بتوانیم با کمترین هزینه دانش پژوهان را از آن ها بهره مند کنیم.
در دوره های آموزش صنعت نفت که به صورت آنلاین برگزار می شود بدون نصب هیچ گونه نرم افزار اضافه و تنها با داشتن اینترنت و وارد شدن به سامانه طراحی شده انجمن مهندسان نفت ایران می توانید در کلاس ها شرکت کنید. حداقل شرایط برای شرکت در کلاس ها یک اینترنت با حداقل سرعت 512Kbps یا اینترنت موبایل 3G است. برای مشاهده کلاس ها و یا فایل های ضبط شده به هیچ گونه نرم افزار جانبی نیاز نیست و تنها داشتن گوگل کروم یا فایرفاکس کفایت میکند. قبل از برگزاری هر دوره امکان شرکت در یک جلسه تست به شما داده می شود تا بتوانید امکانات موجود خود را ارزیابی کنید.

مدرک اعطایی:
هدف اول ما در دوره های آموزشی انجمن مهندسان نفت ایران برگزاری کلاس با کیفیت است، لذا سیستمی طراحی کردیم که بعد از دوره هم بتوانید مجدد به سامانه برگشته و کلاس ضبط شده را ببینید تا مطالب برایتان یادآوری شود. در پایان هر یک از دوره های آموزشی صنعت نفت یک گواهینامه از طرف انجمنIran-SPE به فرد شرکت کننده اعطا می شود. این گواهی نامه آنلاین است و شماره سریال منحصر بفرد دارد و کارفرما می تواند با مراجعه به لینک درج شده از صحت آن اطمینان پیدا کند.
گواهی نامه های انجمن مهندسان نفت ایران به زبان انگلیسی بوده و چنانچه تمایل به معرفی آن به مراجع خارج از کشور داشتید نیازی به ترجمه ندارد.

نحوه دریافت نرم افزار
به همراه کلاس های نرم افزاری، لینک دانلود و فعالساز نرم افزار نیز ارایه می شود. با این حال ممکن است آموزش لزوما بر مبنای اخرین نسخه نرم افزار نباشد. معمولا لایسنس آخرین نسخه نرم افزار ها به صورت رایگان منتشر نشده است و برای آن نیاز به پرداخت هزینه جداگانه است.

سایر کلاس ها:
سایر کلاس های فعال به شرح زیر هستند. با ثبت نام همزمان در بیش از یک کلاس می توانید از تخفیف چند کلاسی بهره مند شوید.
شبیه سازی سیلابزنی مواد شیمیایی با UTCHEM
شبیه سازی سیلابزنی مواد شیمیایی با UTCHEM
شروع کلاس از تابستان ۱۴۰۳
تجهیزات فرایندی دوار
تجهیزات فرایندی دوار
به صورت ضبط شده
تجهیزات فرایندی ثابت
تجهیزات فرایندی ثابت
به صورت ضبط شده
شیرهای صنعتی
شیرهای صنعتی
به صورت ضبط شده
افسر HSE
افسر HSE
به صورت ضبط شده

سوالی دارید؟
چنانچه درباره کلاس سوال و ابهامی دارید می توانید از طریق راه های زیر با ما در تماس باشید.
تماس تلفنی ۰۹۱۰۵۶۴۲۳۵۶ سامانه پیامک ۱۰۰۰۹۱۰۵۶۴۲۳۵۶ ارسال ایمیل info@iran-spe.com چت تلگرام چت واتساپ